За ріднy неньку Україну

Виховний захід "Нащадки козацької слави" ( 17 жовтня)



Молитва за Україну

Матінка-земля в нас одна-єдина,
І одна-єдина ненька Україна,
І поля безкраї, і сади квітучі,
Ріки повноводні і могучі!

Приспів:
Я здійму до неба крильця-рученята,  |
Помолюсь за маму, помолюсь за тата, |
За сестру і брата, за усю родину,   |
І за рідну неньку Україну!          | (2)

Захисти нас, Боже, від лихої долі,
Уроди доволі житечка на полі,
Щоб сміялись дзвінко діти в кожній хаті,
Щоб були щасливі і багаті!

Приспів. (2)

І за рідну неньку Україну

9 листопада 
в день української писемності і мови
 ми провели флеш моб "Одягни вишиванку"


















Твір учениці 10 класу
Короткової Христини

Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг.
Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це не тільки суспільна потреба, а й моральний обов’язок берегти світлу пам’ять незліченних жертв, упродовж віків принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності та державності
  Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності.
     Саме того зимового дня в золотоверхому Києві під перегук дзвонів Святої Софії було ухвалено рішення про об”єднання двох, розділених історичною прірвою, гілок українського народу. В Універсалі Директорії УНР наголошувалося: «Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».
      Так, спираючись на заповітні мрії і широке волевиявлення обох частин українства, враховуючи об”єктивні історичні, політичні, духовні, правові аспекти цього тривалого й болісного процесу, постала єдина соборна Українська держава.
Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх динамічної самоідентифікації, становлення політичної нації.
     Ідея соборності українських земель набула державного статусу, і в наступні десятиліття залишалась інтегральним чинником.

24 серпня 1991 р. позачергова сесія Верховної Ради прийняла Акт проголошення незалежності України. Цей день відкрив нову еру в історії України. Таке рішення було вистраждане багатьма поколіннями українського народу.


10 березня ми провели флеш моб "Одягни вишиванку"
на честь 201 річниці з дня народження Тараса шевченка






Наші патріоти!


1 коментар:

  1. Твір Короткової Христини посів почесне ІІІ місце на районному етапі конкурса.

    ВідповістиВидалити