1648 рік — Богдана Хмельницького обрано гетьманом України. Внаслідок відновлення після Національно-визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького 1648–1657 рр. української держави гетьман став її главою. В його руках була зосереджена вся повнота виконавчої, законодавчої та судової влади, він здійснював зв'язки України з іноземними державами, мав значний вплив на церковні справи.
Українська держава Богдана Хмельницького викликала захоплення численних сучасників — дипломатів, мандрівників, літописців. Італієць Альберто Віміна, який особисто бачив гетьмана 1656 року й неодноразово розмовляв з ним, у своїх спогадах пише про український народ у період його найвищого злету в часи Хмельниччини. Особливо його вразила демократична форма правління козаків — скликання Ради для обговорення важливих державних питань, коли козаки у присутності гетьмана спільно їх вирішують.
Га́линський Іва́н Рома́нович (справжнє — Лопата; *28 січня (9 лютого) 1895, с. Морозівка, тепер Баришівського району Київської області — †29 липня 1965) — бандурист. Навчався в Київському університеті за фахом учитель. 1932—1935 працював в ансамблі бандуристів М. Опришка (в якого брав уроки співу) в Києві, а з 1934 виступав як соліст Київської філармонії. Виконував жанрово-побутові, гумористичні й жартівливі пісні. Співав у дуеті з лірником О. Цибульським. Репресований в 1938 у справі Борця Івана Олексійовича. Засуджений на 10 років. На засланні був в Естонії та Карелії. Після реабілітації виступав в ансамблі бандуристів Українського товариства сліпих.
Немає коментарів:
Дописати коментар